İlyas Bozkurt / ÖZ GEÇMİŞİ

ÖZ GEÇMİŞİ

İlyas Bozkurt Kimdir?

20 Ekim 1970’de Kayseri’de doğdu. İlk ve orta okulu Kayseri’de okudu. Orta öğrenimini Kayseri Aydınlık Evler Lisesi’nde ve Bursa Süleyman Çelebi lisesinde tamamladı.

Sonra sırasıyla: Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini; Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “ İKTİSAT ” bölümünü; İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA (Master of Business Administration) İŞLETME MASTIRI’nı ve daha sonra İstanbul Okan Üniversitesi’nde FİNANS ALANINDA EKONOMİ DOKTORASI‘nı tamamladı.

Toptan gıda üzerine faaliyetlerini yürüten “BATU GRUP GIDA” şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası olan İlyas Bozkurt; İngilizce ve Arapça olmak üzere iki yabancı dil bilmektedir.

Sosyal Faaliyetleri

2003 yılında kurulan TESİAD‘ın (Tüm Etkin Sanayici İş Adamları ve İş Kadınları Federasyonu) Kurucu Başkanlığı görevini üstlenen BOZKURT, bu federasyonda halen Genel Başkanlık görevini sürdürmektedir.

BOZKURT ayrıca dünyadaki en etkili 100 düşünde kuruluşu arasında yer alan TESAM (Ekonomik, Siyasal ve Stratejik Araştırmalar Merkezi) Başkanlığını yürütmektedir.

BOZKURT ayrıca TEKNOMER (Teknoloji Araştırmaları Merkezi) Onursal Başkanlığını da yürütmektedir.

Sportif Faaliyetleri ve Hobileri

Pilot ehliyeti ve uçuş deneyimi bulunan BOZKURT, bunun yanı sıra birçok spor dalıyla da ilgilenmiştir.

Ayrıca gençlik yıllarında Tekvando siyah kuşak sahibi olan BOZKURT, bu dalda Genç Milli Takım’a kadar yükselmiş ve birçok yerel ve ulusal madalya kazanmıştır.

Ayrıca Paraşütle Serbest Atlayışta 450’den fazla atlayış geçmişi olan BOZKURT, bu alanda yıllarca genç paraşütçülere atlayış eğitimi vermiş deneyimli bir hocadır.

Ayrıca dağcılık ve tırmanış eğitimini DATO’da (Dağcılık VE Tırmanış Okulu) tamamlayan BOZKURT, lisanslı dağcılık yapmaktadır.

Ayrıca BOZKURT Üç Yıldız Bröveli dalgıçlık kariyeri olan deneyimli bir balık adamdır.